טכנאי מוצרי חשמלמקרריםמקפיאיםמכונות כביסהמייבשי כביסהתנורי אפייהמדיחי כלים
מותגי מוצרי חשמל

טכנאי מייבש כביסה

טכנאי מייבש כביסה מסביר על תקלות נפוצות במייבש הביתי
מייבשי כביסה הפכו בשנים האחרונות לפריט חובה בכל בית. אם יש לכם ילדים קטנים, אם אתם מתגוררים בבית ללא אפשרות להתקנת חבלי כביסה או מתקן ייבוש כביסה, מייבש הכביסה עובד אצלכם שעות רבות בכל שבוע. תשמחו לגלות כי מייבשי כביסה הם מכשירי חשמל פשוטים ובהתאם לכך גם עלות התיקונים אינה גבוהה. ההחלטה על תיקון מייבש כביסה תתבסס על שיקולי עלות מול תועלת. אם עלות התיקון תהיה גבוהה ממחצית השווי של מייבש כביסה חדש, החלפת המייבש התקול בחדש תעלה על הפרק. מאמר זה מיועד בעבור אלו העושים שימוש קבוע במייבש הכביסה. כאן תוכלו להכיר את התקלות הנפוצות ולדעת מה לעשות כאשר מייבש כביסה לא עובד לפתע.

מייבש כביסה לא עובד עקב עומס יתר
אחת הטעויות הנפוצות ביותר בשימוש במייבשי כביסה היא העמסת יתר. אם יש לכם מכונת כביסה שמתאימה ל-8 קילו כביסה ומייבש שמתאים ל-5 קילו כביסה, לא תוכלו להעביר את כל הכביסה מהמכונה ישירות אל המייבש. העמסת ייתר של מייבש כביסה תגרום לקרע ברצועה המחזיקה את התוף. הקפידו תמיד להעמיס כמות מתאימה של כביסה אל תוך המייבש. כדאי גם לבצע סחיטה טובה של הכביסה במכונה לפני הכנסתה אל המייבש. החלפה של רצועה קרועה מתבצעת על ידי טכנאי מייבש כביסה כאשר המחירים נקבעים בהתאם למורכבות העבודה ועלות הרצועה עצמה.

תיקון מייבש כביסה שמוציא אוויר קר
אם הכביסה נותרת קרה מדובר ככל הנראה בתקלת גוף חימום. אם גוף החימום של המייבש התקלקל לא יהיה אוויר חם עד שלא נחליף אותו. נציין כי ישנם מקרים בודדים בהם מדובר בתקלת תרמוסטט או תקלה בכרטיס האלקטרוני. על מנת לאבחן את התקלה ולבצע את החלפת גוף החימום יהיה עליכם להזמין טכנאי מייבש כביסה אל הבית. תקלות בגוף החימום נפוצות מאוד, הן תוצר של שימוש קבוע ממושך במייבש הכביסה או שימוש לא נכון. לאריכות ימים של גוף החימום כדאי יהיה לנקות באופן קבוע את הצינור האחראי על הזרמת האוויר החם מהמייבש החוצה. אם הצינור סתום, סיבים ולכלוך מגיעים אל גוף החימום ומצטברים עליו. גם ניקוי של הפילטרים מסיבים ואבק בתחילת כל הפעלה חיוני לשמירה על תקינות גוף החימום והמייבש כולו.

תיקון מייבשים כשהבגדים נותרים לחים
אם נראה כי פעולת גוף החימום תקינה ובכל זאת הבגדים נותרים לחים ואינם מתייבשים, יש מקום להתייעצות עם טכנאי מייבש כביסה מוסמך. ככל הנראה תתבקשו לגשת ולבדוק את צינור יציאת האוויר מהמייבש. אם הצינור חסום או ארוך יתר על המידה, האוויר החם אינו יוצא החוצה והתרמוסטט מורה על הפסקה של פעולה החימום בהתאם. אורך מומלץ של צינור למייבש כביסה יהיה כ-2 מטרים לכל היותר.

מתי כדאי להזמין טכנאי מייבש כביסה
פעולות כמו החלפת צינור, החלפת גוף חימום, החלפת רצועה, ניקוי פנימי מקצועי של תעלות המייבש, שחרור מנוע שנתפס והחלפת קבל דורשות מעורבות של טכנאי מייבש כביסה. תיקון מייבשים הוא חלק מהרזומה המקצועי של אורי הטכנאי. עשרות מייבשי כביסה בכל חודש מטופלים על ידי אורי, חוזרים לפעילות תקינה ומספקים תפוקת עבודה טובה יותר. ידי הזהב של אורי הטכנאי הן בדיוק מה שאתם צריכים בעבור מכשירי החשמל שלכם.